Zavolejte nám +421948202101
Výhody pití Japonského zeleného čaje

Během starověku v Japonsku byl čaj konzumován bohatými a elitními jako léčivý nápoj. Když se podíváte na ingredience a jejich zdravotní přínosy, které nabízí, je zcela jasné, proč.

Téměř veškerý čaj pochází ze stejné rostliny, Camellia sinensis (jemné čajové listy). Rozdíl v každém je ve skutečnosti, jak je zpracován. Černé čaje jsou nejvíce zpracované a podléhají procesu kvašení, zatímco zelený čaj prochází velmi malým zpracováním, což znamená, že si zachovává vysoké hladiny katechinů. Jedná se o silný antioxidant, který má různé přínosy pro zdraví. Katechin, známý také jako tanin, má germicidní vlastnosti a pomáhá vašemu střevnímu výkonu, takže se věří, že může pomoci předcházet takovým látkám, jako je otrava jídlem a různá onemocnění související se životním stylem.

Co tedy výzkum dokázal?

Bylo prokázáno, že zelený čaj pomáhá zlepšovat průtok krve, a nedávné studie ukazují, že pomáhá řadě nemocí souvisejících se srdcem, jako je vysoký krevní tlak. Zelený čaj také pomohl snížit hladinu cholesterolu, s čím lidé v moderním světě často bojují.
Protože váš mozek potřebuje zdravou krev, aby dobře fungoval, je to neosvobozující (zamýšlená slovní hříčka), že pokud zelený čaj pomůže zlepšit průtok krve, bude to také dobré pro vaši mozkovou aktivitu.

Studie provedená ve Švýcarsku zdůraznila větší mozkovou aktivitu v oblasti paměti mozku u pijáků zeleného čaje ve srovnání s pijáky zeleného čaje, což naznačuje, že zelený čaj je pro paměť prospěšný.

Pomáhá zelený čaj zhubnout?
Zelený čaj vám nepomůže zhubnout sám, ale je to skvělá alternativa k sladkým nápojům, které jsou samozřejmě plné kalorií. Některé studie také ukázaly, že minerály v zeleném čaji také pomáhají zvyšovat váš metabolismus (4-5%).

Čerstvý dech a zubní kaz
Zelený čaj také obsahuje fluorin a flavonoid. Zní povědomě? Fluorin je složkou zubní pasty a pomáhá předcházet zubnímu kazu, zatímco flavonoid zabraňuje špatnému dechu.

A co obsah kofeinu?
Obsah kofeinu v zeleném čaji je velmi nízký. Nejnižší ve skutečnosti ze všech čajů. Kofein však má mnoho užitečných vlastností. Zvyšuje bdělost a energii a také pomáhá mozku fungovat. Problém s kofeinem je větší částka, kterou pijete, a zelený čaj obsahuje správné množství, z čehož můžete těžit, aniž byste přetížili svůj systém (způsobem, jak může káva). To znamená, že se můžete také rozloučit s kofeinovými haváriemi!

Pomáhá předcházet rakovině?
To je něco, co se často zmiňuje, a mnoho blogových příspěvků vás ujistí, že zelený čaj je magickou odpovědí na prevenci rakoviny. Je pravda, že zelený čaj podporuje zdravý růst buněk, ale výzkum prevence rakoviny je stále velmi mladý a dosud nebyl prokázán.

Čas na odpočinek
Vzhledem k nízkému obsahu kofeinu je zelený čaj skvělou volbou pro odpočinek na konci náročného dne. Obsah theaninu v zeleném čaji ve skutečnosti vytváří uklidňující účinek.

Jaké vitamíny jsou v zeleném čaji?

  • Vitamin A – skvělý pro zvlhčení pokožky a posílení vašich zažívacích orgánů.
  • Vitamin C – pomáhá předcházet nachlazení a je skvělý pro udržení vaší pokožky světlou a unavenou!
  • Vitamin E – prokázané výhody proti stárnutí.
  • Vitamín B1 a B2 – tyto vitamíny zvyšují váš vývoj a přeměňují cukr v energii.


Jak vidíte, pití zeleného čaje má mnoho zdravotních výhod, od snížení hladiny cholesterolu až po relaxaci. Nabízíme širokou škálu zelených čajů z Japonska a Číny. Prozkoumejte sbírku a dejte nám vědět o svých oblíbených!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *