Zavolejte nám +421948202101
Matcha čokoláda - recept

Matcha čokoláda

Vyzkoušeli jste někdy čokoládu matcha? Existuje mnoho receptů na takovou čokoládu, ale začneme dnes nejjednodušší. Jako základ použijeme bílou čokoládu, do které přidáme matcha prášek. K dekoraci můžete použít libovolné doplňky, podle svých představ a preferencí. Přidal jsem sušené jahody, protože barva krásně ladí a jejich slabě kyselá chuť se hodí ke sladkosti čokolády.

Matcha čokoláda - recept

Co budeme potřebovat k přípravě matcha čokolády?

Matcha

Jako obvykle u receptů, vybíráme levnější, středně kvalitní ceremoniální zápas nebo kvalitní kulinářský zápas. Vyhrazujeme si nejkvalitnější ceremoniální zápas pro pití vodou. Dáváme pozor, pokud   má matcha pěknou, živou barvu. Vyhýbáme se žluto-hnědé zápalky nízké kvality, protože je bezcenné.

Dva pruhy bílé čokolády

Můžete použít jakoukoli bílou čokoládu, ale stojí za to vybrat tak lepší kvalitu. Kvalitní bílá čokoláda obsahuje kakaový (ne rostlinný) tuk a má krémovou barvu.

Sušené jahody

Lyofilizované, jinak sušené mrazem. Budou rozdrceni a posypáni čokoládovou hmotou. Zbytek lze použít pro čajové směsi a ranní müsli.

Pečící papír a plech na pečení

Mísa a lžíce pro smíchání hmoty

Sítko Matcha 

Hrnec na roztavení čokolády ve vodní lázni

Matcha čokoláda - recept

Jak vyrobit matcha čokoládu?

Ingredience (porce pro 2 osoby)

○ 2 tablety kvalitní bílé čokolády

○ 1 čajová lžička matcha 

○ několik sušených jahod (lyofilizované)

Matcha čokoláda - recept

tipy

  1. Nasekáme bílou čokoládu na malé kousky, nalijeme ji do suché sklenice nebo kovové misky a rozpustí se ve vodní lázni. 
  2. Vodní lázeň – dejte misku nad hrnec s mírně vroucí vodou a počkejte, až se čokoláda pod vlivem páry roztaví.   Čokoládová mísa se nesmí dotýkat vroucí vody. Čokoláda by se měla tavit pomalu, protože roztavuje příliš rychle nebo při příliš vysoké teplotě se zlomí a spálí. Bílá čokoláda taje nejtěžší a spaluje nejvíce čokolády. Nikdy nerozpustíme čokoládu přímo v květináči.
  3. Prosít do mísy rozpuštěné čokolády přes sítko (aby se zabránilo hrudkám) hromadu čajové lžičky čaje matcha. Čokoládu důkladně promícháme s matcha. Síté matcha se mísí snadno a pěkně s čokoládou.
  4. Na plech cookie rozetřete pečicí papír a rozložte čokoládovou hmotu. Posypeme rozdrcenými, sušenými jahodami. 
  5. Připravená čokoláda vložená do lednice asi 30 minut, aby ztvrdla. Rozřezat na kousky. Skladujeme v lednici.

Rada

Místo jahod můžete použít sušené maliny, mandlové vločky, kokosové vločky, hrubou mořskou sůl, drcenou mátu nebo jiné přísady. Vše záleží na naší fantazii a preferencích.

Matcha čokoláda - recept

Více informací o čaji matcha najdete zde CO JE MATCHA a tady MATCHA – VLASTNOSTI