Nejjednodušší příprava!
Příprava zelených čajů často kazí jejich chuť nalitím příliš horké vody nebo příliš dlouho vyluhovaní. Při vaření zeleného čaje nezapomeňte nalít vychlazenou vodou na 70 – 80 ° C a vyluhovat pouze po dobu 50 sekund (v případě našeho čaje sencha).
V případě přípravy studeného čaje, tzv “Studená voda”, tento problém zmizí.
Jak si udělat studený čaj?
Večer nalijte 1-2 lžičky čaje do studené vody a vložte jej na celou noc do lednice. Ráno nalijte do karafy sítko. Připraven!
Zbytky kávy, které zůstaly ve džbánu, se nalijí studenou vodou a vloží do chladničky pro druhý studený nápoj.
Dostáváme čaj, který má chutnou chuť – přesně tak, jak by měl být zelený čaj. Chutná skvěle a nedá se rozbít. Ideální k překvapení hostů v létě. Její mírně koláčová chuť v kombinaci s kostkami ledu osvěžuje a dodává energii po zbytek dne.
Co podávat zelený čaj za studena?
Zelený čaj chlazený za studena je nejlepším způsobem, jak snížit energii odpoledne. Hodí se samozřejmě k sushi, ale také se sýrem gouda, rajčaty, bazalkou, ananasem a jablky.
ZELENÁ ČAJ S BYLINY A MEDEM
V létě doporučujeme pít studený zelený čaj. Podáváme s kostkami ledu, je to vynikající: delikátní, sladké a lehce osvěžující. V letních odpoledních hodinách však můžeme zbláznit a zkusit studený čaj s polevou. Studený zelený čaj jde dobře s čerstvými bylinkami, jako je šalvěj, máta, bazalka, rozmarýn a citronová tráva. Voňavá větvička nebo čerstvý bylinkový list, kapka medu a je připraven! Přejeme vám hodně zábavy!
TIP: Nezapomínejme na druhou vařenou studenou. Ano – stejné sucho můžete vařit dvakrát.
Poprvé se čajové lístky mohou vařit méně, např. Asi 4 hodiny – čaj pak bude mít jemnější chuť. Nebojme se experimentů :).
Více informací o zeleném čaji najdete zde TYPY ZELENÝCH ČAJů a tady ZELENÝ ČAJ